زندگی نامه رابرت دونی جونیور

زندگی نامه رابرت دونی جونیور

چکیده این مطلب :

همه ما رابرت دونی جونیور را می شناسیم. به نظر می رسد او یکی از موفق ترین بازیگران حال حاضر در جهان است. اما آیا می دانستید او تا سن سی سالگی درگیر اعتیاد به مواد مخدر و الکل بوده ؟ بله درسته ، او نیز مثل همه مردم دیگه فراز و نشیب هایی را در زندگی تجربه کرده که هر کسی را ممکن است زمین بزند.

تیتر های این مقاله :

 • رابرت دونی جونیور کیست ؟
 • زندگی حرفه ای رابرت دونی جونیور
 • زندگی شخصی رابرت دونی جونیور
 • سوء مصرف و اعتیاد به مواد مخدر
 • حقایقی در مورد مشکلات اعتیاد رابرت دونی جونیور :
 • نقطه بازگشت رابرت دونی جونیور
 • موفقیت کنونی رابرت دونی جونیور
 • بیشترین دستمزد های رابرت دونی جونیور

زمان حدودی برای این مقاله : ۱۰ دقیقه

رابرت دونی جونیور کیست ؟

رابرت داونی جونیور ، اکنون  به یکی از مشهورترین بازیگران هالیوود تبدیل شده. او یک لیست شگفت انگیز از اعتبار به کارنامه خود اضافه کرده و حتی پس از گذشت چهار دهه از فعالیت خود ، توانسته در صنعت سینما به روز و تازه بماند.

خیلی ها آوازه نام رابرت و محبوبیت او را به دلیل بازی در نقش آیرون من ، یعنی اصلی ترین نقش در دنیای سینمایی مارول می دانند. که البته این ایده کاملا درست است زیرا آیرون من محبوب ترین شخصیت مارول است و اکنون جاکلیدی آیرون من و پیکسل و پوستر های تونی استارک در دست جوانان و نوجوانان ، دست به دست می شود.

زندگی حرفه ای رابرت دونی جونیور

زندگی حرفه ای رابرت دونی جونیور

دونی در ۴ آوریل  ۱۹۶۵ ( ۱۵ فروردین ۱۳۴۴ ) در منهتن  نیویورک به دنیا آمد . پدر او ، رابرت دونی سینیور ، یک نویسنده ، کارگردان و فیلمبردار است و مادر او ، السی دونی ، نیز یک بازیگر هالیوودی است.

رابرت داونی جونیور بازیگری را در کودکی شروع کرد. او اولین فیلم خود را بازی کرد و به عنوان یک عضو در برنامه زنده    Saturday Night Live در سال ۱۹۸۰ شناخته شد ، اما موفقیت روزافزون وی توسط سال ها مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر از دست رفت. سرانجام او با تحولی در زندگی اش ، دوباره تحسین منتقدان و طرفداران را به دست آورد و به یکی از بازیگران سطح اول هالیوود تبدیل شد. در سال ۲۰۱۹ ، ارزش خالص دارایی های او ۳۰۰ میلیود دلار تخمین زده شده . این موضوع نشان دهنده این است که او الان یکی از پر درآمد ترین بازیگران این صنعت است.

زندگی شخصی رابرت دونی جونیور

زندگی شخصی رابرت دونی جونیوراو با دبورا فالکنر (Deborah Falconer  ) ، بازیگر وخواننده آمریکایی ، تنها پس از ۴۳ روز آشنایی در ۲۹ مه ۱۹۹۲ ازدواج کرد. پسر آنها ، Indio Falconer Downey ، در سپتامبر ۱۹۹۳ به دنیا آمد. فشار ازدواج آنها از رفت و آمد های مكرر دونی برای توان بخشی و زندان سرانجام به نقطه ی شکست رسید. در سال ۲۰۰۱ ، در بحبوحه آخرین بازداشت دونی و محکومیت طولانی مدت او ، فالکنر ، دونی را ترک کرد و پسرش را نیز با خود برد. دونی و فالکنر طلاق خود را در ۲۶ آوریل ۲۰۰۴ نهایی کردند.

در سال ۲۰۰۳ ، دونی با تهیه کننده سوزان لوین ( Suzan Levin ) ، معاون اجرایی تولید در شرکت فیلم سازی جوئل سیلور ، آشنا شد.اگرچه سوزان دو بار پیشرفت های عاشقانه خود را کنار زد ، اما او و دونی در طول تولید فیلم Gothika (2003) ،  بی سر و صدا با هم رابطه داشتند. علی رغم نگرانی های سوزان مبنی بر این که این رابطه پس از اتمام فیلم برداری دوام نخواهد داشت ، رابطه این زوج پس از آن ادامه پیدا کرد و دونی شب قبل از تولد سی سالگی او از سوزان خواستگاری کرد. در آگوست ۲۰۰۵ ، این زوج در یک مراسم یهودی در نیویورک ازدواج کردند. او برای ادای احترام به همسرش یک خال کوبی روی بازویش با طرح نوشته “Suzie Q” انجام داد. فرزند اولشان ، پسری به نام اکستون الیاس ، در فوریه ۲۰۱۲ به دنیا آمد. فرزند دومشان ، یک دختر به نام آری روئل ، در نوامبر ۲۰۱۴ به دنیا آمد.

 

سوء مصرف و اعتیاد به مواد مخدر

مشکلات اعتیاد رابرت دونی جونیورمتاسفانه ، تراژدی و خط داستانی آشنایی مواد مخدر به ویژه  برای دونی صادق بود. او در سن ۸ سالگی توسط پدرش با مواد مخدر آشنا شد و در آستانه شروع ۲۰ سالگی اش ، به طور کامل در اعتیاد و مواد مخدر غرق شده بود.

وی بعدا توضیح داد: ” تا آن فیلم ، من داروهایم را بعد از کار و آخر هفته ها مصرف کردم.” او گفت: “شاید من می توانستم کارم را انجام بدهم ، اما این چیزی بیشتر از یک بدلکاری نبود.” این اتفاق در فیلم Less Than Zero (1987) تغییر پیدا کرد. من نقش یک مرد معتاد را بازی می کردم و این نقش برای من مانند مرگ ترسناک بود. نقش اون مرد مانند یک مبالغه ای از شخصیت خودم بود بود. اما اوضاع تغییر کرد و از بعضی جهات ، من تبدیل به یک اغراق از شخصیت این مرد تبدیل شدم. این به مراتب بیشتر از آن چیزی که باید طول کشید.

اندکی پس از آن ، با  نوآوری در توانبخشی ، او زندگی اش را با دارو درمانی ادامه داد. مبارزات دونی با مواد مخدر و الکل ادامه یافت. با این حال ، او در کار خود نیز پیشرفت می کرد. در اوایل دهه ۱۹۹۰ ، دونی جایگاه خود را به عنوان یک بازیگر کلاس اول هالیوود در ذهن منتقدان تثبیت کرد.

حقایقی در مورد مشکلات اعتیاد رابرت دونی جونیور :

آیا دونی الان سیگار میکشد ؟ بله

ایا دونی همچنان مشروب میخورد؟ نامشخص است

رابرت در زمان کودکی توسط مواد مخدر محاصره شده بود زیرا پدرش از مواد مخدر سوء استفاده می کرد. او به جونیور اجازه داد ماری جوانا را در شش سالگی امتحان کند که اکنون از آن ابراز پشیمانی می کند. این پیوند بین آنها بود زیرا این تنها روشی بود که پدرش برای ابراز عشق خود می دانست. این مسئله باعث شد که جونیور به الکل اعتیاد پیدا کند و هر شب هزار تماس تلفنی برقرار کند تا مواد مخدر تهیه کند!

به گزارش بی بی سی ، داونی در سال ۱۹۹۶ به دلیل حمل کردن کوکائین ، هروئین و تپانچه هنگامی که توسط پلیس به دلیل سرعت غیر مجازمتوقف شد ، دستگیر شد. وی بعداً در سال ۱۹۹۹ در یک زندان ایالتی کالیفرنیا به سه سال محکوم شد. او هیچ وقت شوک ناشی از اولین ورودش به زندان رو انکار نکرد.

طبق گفته وبسایت رنکر ، دونی همچنین در طول کریسمس با گروه کر کرال در زندان برنامه اجرا می کرد و در آشپزخانه زندان نیز کار می کرد و در هر ساعت هشت سنت درآمد داشت .

 

نقطه بازگشت رابرت دونی جونیور

موفقیت کنونی رابرت دونی جونیورهمسر دونی ، سوزان دونی  به Harper’s Bazaar گفت که در سال ۲۰۰۳ پس از داند اولتیماتوم به رابرت برای مواد مخدر ، او مواد مخدر را به خوبی ترک کرد. طبق مقاله دیلی میل در سال ۲۰۱۳ ، این بازیگر زمان خود را به ترکیبی از برنامه های ۱۲ مرحله ای ، یوگا ، مدیتیشن و روان درمانی درمان اختصاص می داد. در سال ۲۰۰۸ ، مجله تایم دونی را یکی از ۱۰۰ فرد با تاثیر دنیا خواند.

 

موفقیت کنونی رابرت دونی جونیور

دونی در سال ۲۰۰۸ هنگامی که در فیلم های تابستانی سال ۲۰۰۸ مانند Iron Man و Tropic Thunder بازی کرد ، دوباره به موفقیت دست یافت و دومین نامزدی اسکار را نیز کسب کرد. دونی سپس در سال ۲۰۱۲ در فیلم The Avengers بازی کرد. او از آن زمان در فیلم های بعدی Iron Man و همچنین تعداد زیادی فیلم دیگر در جهان مارول بازی کرده است. او را اکنون به عنوان مهم ترین شخصیت دنیای مارول می دانند. علاوه بر این ، او نقش هایی را در فیلم شرلوک هولمز و فیلم های دیگر بازی کرده است که همچنان استعداد و اعتبار وی را به عنوان یک بازیگر نشان می دهد.

 

زمانی او را به عنوان انسانی سمی برای جامه می شناختند. اما دونی اکنون خود را در موقعیتی می بیند که استودیو ها و کارگردانان برای هم کاری با او دست و پا می شکنند. در حال حاضر بیش از ۱۵ سال از دوران نقاهت او می گذرد. او به خوبی توانست زندگی خود را برگرداند و تهدید ها را  تبدیل به فرصت کند . او بازگشت خود را به یکی از جذاب ترین و الهام بخش ترین داستان ها تبدیل کرد.

بیشترین دستمزد های رابرت دونی جونیور

ثروت رابرت دونی جونیور

 • Chaplin (1992) : بیست هزار دلار
 • Ironman (2008) : پانصد هزار دلار
 • The judge (2014) : هشت میلیون دلار
 • Ironman2 (2010) : ده میلیون دلار
 • Spiderman Homecoming (2017) : ده میلیون دلار
 • The Avengers (2012) : یازده میلیون دلار
 • Due date (2010) : دوازده میلیون دلار
 • Sherlock Holms (2009) : پانزده میلیون دلار
 • Captain America : Civil war (2016) : بیست و دو میلیون دلار
 • Avengers : Infinity war (2018) : چهل میلیون دلار
 • Ironman 3 (2013) : هفتاد میلیون دلار
 • اونجرز ، پایان بازی Avengers : End game (2019) : هفتاد و پنج میلیون دلار

منبع : وبسایت رسی بیوگرافی 

جدید ترین محصولات 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست